Psychoterapia w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm to narastający problem społeczny, nieleczony prowadzi do zaburzenia w każdej sferze życia osoby uzależnionej - a także do śmierci. Nie bądź obojętny!

prywatny ośrodek odwykowy, odwyk dla alkoholików, ośrodki odwykowe

Terapia alkoholowa

Nadużywanie alkoholu staje się coraz bardziej powszechnie, tak samo jak leczenie alkoholizmu. Terapia alkoholowa jest podejmowana przez osoby, które nie potrafią sobie poradzić z uzależnieniem, które wpływa na całe ich życie - w negatywnym znaczeniu.

Każdy, kto spożywa alkohol, może stać się alkoholikiem. Choroba ta dotyka ludzi w społeczeństwie bez względu na status, wiarę, płeć, wykształcenie czy zawód. Uzależnić może się osoba na najwyższym stanowisku swojej ścieżki kariery i dokładnie tak samo osoba, która nigdy nie podejmowała pracy.

Jeżeli ktoś z Twoich bliskich wymaga pomocy w związku z nałogiem, przeczytaj nasz nowy wpis - Jak rozmawiać z alkoholikiem, jakimi argumentami się posługiwać?

Terapia alkoholowa jest bardzo ważnym elementem procesu zdrowienia dla każdego, kto chce wyrwać się ze szponów nałogu. Choroba wpływa nie tylko na organizm, ale przede wszystkim na psychikę, dlatego psychoterapia odgrywa tutaj bardzo ważną rolę.

Programy uzupełniające terapię alkoholową

Oprócz standardowej psychoterapii terapia alkoholowa obejmuje także programy uzupełniające, które bardzo pomagają na drodze do życia trzeźwości.terapia alkoholowa

  • Trening TAZA, a także zapobiegania nawrotom choroby,
  • Warsztat pracy nad złością, wstydem, poczuciem winy i trening radzenia sobie z trudnymi emocjami,
  • Trening rozpoznawania objawów choroby,
  • Tworzenie mapy życia i mapy śmierci,
  • Warsztat pracy wobec bezsilności do uzależnienia od alkoholu.
  • Trening pracy nad obrazem siebie,
  • Treningi interpersonalne i grupowe,
  • Trening asertywności.

Dzięki tym umiejętnościom osobie uzależnionej łatwiej poradzić sobie z problemami codziennego dnia bez sięgania po alkohol. Potrafi ona także rozpoznać symptomy nawrotu choroby i w porę zareagować.

Poszerzaj wiedzę

leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, alkoholizm leczenie

Leczenie alkoholizmu

Na czym polega leczenie alkoholizmu za pomocą modelu Minnesota? Czym się charakteryzuje ten model terapii? Dlaczego alkoholizm to choroba przewlekła i śmiertelna? Dowiedz się więcej!

prywatne ośrodki terapii uzależnień, prywatny ośrodek terapii uzależnień

Prywatne ośrodki terapii uzależnień

Czym charakteryzują się takie placówki? Czy warto korzystać z usług prywatnych ośrodków terapii? Sprawdź!