Psychoterapia w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm to narastający problem społeczny, nieleczony prowadzi do zaburzenia w każdej sferze życia osoby uzależnionej - a także do śmierci. Nie bądź obojętny!

prywatny ośrodek odwykowy, odwyk dla alkoholików, ośrodki odwykowe

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień

Różnice pomiędzy placówkami leczenia alkoholizmu i innych nałogów

W naszym kraju można bez problemu leczyć się z choroby alkoholowej nieodpłatnie. Istnieje wiele sposobów leczenia, na przykład terapia stacjonarna, regularne wizyty u psychoterapeuty czy ośrodki zamknięte, a także prywatne ośrodki leczenia uzależnień.

Bezpłatne placówki terapeutyczneprywatne ośrodki leczenia uzależnień

Poradnia leczenia odwykowego polega na regularnych spotkaniach kilka razy w tygodniu. Początkowy etap może trwać nawet pół roku, jednak bez wahania można ją sukcesywnie kontynuować. Dzięki istnieniu takich miejsc pomoc mogą znaleźć także rodziny z problemem alkoholowym i współuzależnione.

Pobyt dzienny w ośrodku terapii uzależnień godzinowo przypomina pracę na etacie. Chodzi się tam przez 5 dni w tygodniu w określonych godzinach. Takie leczenie odbywa się minimum dwa miesiące. Jest to mało skuteczna metoda, ponieważ osoba cierpiąca na alkoholizm ma w swoim otoczeniu bardzo dużo pokus, które często powodują złamanie abstynencji.

Całodobowe, bezpłatne oddziały są często przepełnione, więc na miejsce można czekać tygodniami. Niestety w takich placówkach personel medyczny i terapeutyczny nie jest w stanie skupić się na indywidualnym leczeniu, które przy chorobie alkoholowej ma wielkie znaczenie.

W prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień

W prywatnych ośrodkach terapii uzależnień dostępny jest kompleksowy detoks, całodobowa opieka terapeutyczna, a także intensywny program terapii. Za trwającą minimum miesiąc terapię należy zapłacić nieraz nawet kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warunki w prywatnym ośrodku są znacznie lepsze niż w placówkach odwykowych na NFZ. Odbywa się tutaj terapia grupowa, a przede wszystkim indywidualna nastawiona na pacjenta. Skuteczność leczenia w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień jest zdecydowanie większa niż w innych miejscach.

Poszerzaj wiedzę

leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, alkoholizm leczenie

Leczenie alkoholizmu

Na czym polega leczenie alkoholizmu za pomocą modelu Minnesota? Czym się charakteryzuje ten model terapii? Dlaczego alkoholizm to choroba przewlekła i śmiertelna? Dowiedz się więcej!

prywatne ośrodki terapii uzależnień, prywatny ośrodek terapii uzależnień

Prywatne ośrodki terapii uzależnień

Czym charakteryzują się takie placówki? Czy warto korzystać z usług prywatnych ośrodków terapii? Sprawdź!