Psychoterapia w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm to narastający problem społeczny, nieleczony prowadzi do zaburzenia w każdej sferze życia osoby uzależnionej - a także do śmierci. Nie bądź obojętny!

prywatny ośrodek odwykowy, odwyk dla alkoholików, ośrodki odwykowe

Odwyk dla alkoholików

Leczenie uzależnienia w specjalistycznym ośrodku pod okiem profesjonalistów - terapeutów i psychoterapeutów. Taka terapia polega na odbyciu zajęć grupowych z innymi alkoholikami, a także zajęć indywidualnych wg osobistego planu zdrowienia. W procesie trzeźwienia, po podjęciu decyzji wzięcia udziału w odwyku dla alkoholików, najważniejszym aspektem jest zrozumienie choroby i zaakceptowanie swojego problemu.

Odwyk dla alkoholików przeważnie zaczyna się od detoksu, który polega na odtruciu organizmu i usunięciu z niego alkoholu, który jest bardzo toksyczny. Taki detoks pozwala także na złagodzenie bardzo nieprzyjemnych objawów towarzyszących nagłemu odstawieniu alkoholu. To bezpieczny sposób na odstawienie picia i zapobiegnięcie następstw wynikających z alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Pułapki choroby alkoholowejodwyk dla alkoholików, prywatny odwyk alkoholowy, prywatny odwyk

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo specyficzną dolegliwością. Niestety każda osoba chora dożywotnio jest obarczona alkoholizmem. Nie da się tego wyleczyć. Alkoholik już na zawsze pozostanie alkoholikiem, niezależnie od długości abstynencji. Nawet najmniejszy incydent związany z alkoholem może przyczynić się do nawrotu uzależnienia.

W trakcie odwyku dla alkoholików pacjenci uczą się rozpoznawać symptomy nawrotów choroby, głodów alkoholowych, a także jak radzić sobie podczas trzeźwego życia. W jaki sposób radzić sobie z problemami, rozterkami i emocjami bez sięgania po kieliszek. Jest to bardzo ważna część odwyku, aby przygotować alkoholika do samodzielnego funkcjonowania po odbytej terapii, bez konieczności wypicia.

Prywatny odwyk alkoholowy zapewnia:

  • intensywną terapię grupową i indywidualną,
  • wsparcie terapeutów i psychologów o każdej porze dnia i nocy,
  • naukę na temat choroby i sposobów radzenia sobie w trakcie zdrowienia,
  • mitingi AA i konsultacje,
  • wsparcie dla rodzin i najbliższych osób chorych biorących udział w terapii odwykowej.

 

Poszerzaj wiedzę

leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, alkoholizm leczenie

Leczenie alkoholizmu

Na czym polega leczenie alkoholizmu za pomocą modelu Minnesota? Czym się charakteryzuje ten model terapii? Dlaczego alkoholizm to choroba przewlekła i śmiertelna? Dowiedz się więcej!

prywatne ośrodki terapii uzależnień, prywatny ośrodek terapii uzależnień

Prywatne ośrodki terapii uzależnień

Czym charakteryzują się takie placówki? Czy warto korzystać z usług prywatnych ośrodków terapii? Sprawdź!